Sakal Ekimi

Kişilerin yüzlerinde önemli bir fark yaratan sakallar bazen istenilen seviyede olmamaktadır. Bazen de istenilen yoğunlukta olsa da dağınık olmaktadır. Durum böyle olunca kişilerin görünümü, bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.

İşlem sırasında kişilerin kendi kıl kökleri kullanıldığından dolayı sonuç oldukça doğal görünmektedir. Sakal ekiminde kökler enseden dökülmeme özelliği taşıyan alandan alınarak nakledilir. Ömür boyu kalıcı olarak kullanılabilir.

Erkeklerin görünüşünde sakal, önemli bir fark yaratan ve eksikliği ile erkekleri mutsuz eden bir unsurdur. Sakal ekimi, teknolojinin gelişmesiyle beraber sakalı seyrek olan veya anormal çıkan kişiler için bir umut olmuştur. Estetik açıdan kişilere değer katan sakal; genetik, hormonal ya da dış etkenlere bağlı olarak zamanla ortaya çıkan durumlar nedeniyle azalabilir. Sakal ekimi uygulaması ile sakallar istenilen hala gelebilir ve ekim yaptıran kişinin yüzünde oldukça önemli farkların yaratılması sağlanır.

Sakal ekimine ihtiyaç duyulması kişinin elbette kendi tercihidir. Ancak ne zaman sakal ekimi dışında seçenek yoktur denecek olursa; karşımıza diğer medikal yöntemlerle geri kazanma durumunun ortadan kalkması çıkacaktır.

Sakal ekimi işleminde genellikle kişilerin sakallarında yoğun olan bölümlerinden alınan kıllar seyrek olan bölgelere ekilmektedir. İşlem sırasında kişilerin kendi kıl kökleri kullanıldığından dolayı sonuç oldukça doğal görünmektedir.

Genellikle elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan kıl kökleri kullanılmaktadır. O bölgede yer alan kıl kökleri zaten kişileri rahatsız etmekte ve kötü görünmektedir. Bu sebeple orada gereksiz bulunan kıllar toplanarak seyrek alanlara ekilmektedir.

Erkeklerin görünüşünde sakal, önemli bir fark yaratan ve eksikliği ile erkekleri mutsuz eden bir unsurdur. Sakal ekimi, teknolojinin gelişmesiyle beraber sakalı seyrek olan veya anormal çıkan kişiler için bir umut olmuştur. Estetik açıdan kişilere değer katan sakal; genetik, hormonsal ya da dış etkenlere bağlı olarak zamanla ortaya çıkan durumlar nedeniyle azalabilir. Sakal ekimi uygulaması ile sakallar istenilen hala gelebilir ve ekim yaptıran kişinin yüzünde oldukça önemli farkların yaratılması sağlanır.
Sakal ekimine ihtiyaç duyulması kişinin elbette kendi tercihidir. Ancak ne zaman sakal ekimi dışında seçenek yoktur denecek olursa; karşımıza diğer medikal yöntemlerle geri kazanma durumunun ortadan kalması çıkacaktır.

Sakal Ekimi Aşamaları
  1. Sakalın tıbbi tedavi ve girişimlerle geri kazanılamayacağı anlaşıldıktan sonra, ekim planlanır. Estetik kaygıları gidermek için en doğru tercih sakal ekimidir. Uygulama yaptırmak için her mevsim uygundur.
  2. Operasyon saç ekimi ile aynı altyapı üzerine kuruludur ve ileri düzey bir ameliyat değildir. Lokal anestezi ile yapılan ve kişinin hemen günlük hayatına geri dönebildiği bir uygulamadır.
  3. Kişiye herhangi bir protez ve benzeri nakil yapılmaz, uygulamada kişinin kendi kıl kökleri kullanılır. Sakal ekimi kalıcı bir operasyondur. Ekilen köklerin dökülme riski yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası bir dinlenme sürecine ihtiyaç yoktur. Konusunda deneyimli hekim ve uzman sağlık personeli tarafından hastane koşullarında yapılması yeterlidir.

Randevu Talep Edin!

    tr_TRTurkish