Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi tedavilerinden biri olan Saç Mezoterapisi Saç kökünün ihtiyacı olan vitamin mineral ve aminoasitleri yoğun şekilde barındıran serumdur. Mikro uçlu iğneler yardımıyla saç köklerine enjeksiyon yapılarak uygulanır.


Saç kökü cildin dermis denilen tabakasında bulunduğundan, saçı beslemek amacı ile dışarıdan sürülen ilaç ve benzeri ürünlerin etkisi çok az olur. Saç mezoterapisi tedavisi ile saç kökünün ihtiyacı olan eksik maddeler doğrudan saç köküne zerk edildiği için, kökler uyarılır ve saç dökülmesinin önüne geçilir.


Saç Mezoterapisi genel olarak bölgeye uygulanabildiği gibi bölgesel olarak da uygulanabilir. İhtiyaç duyulan alanda hücre metabolizmasını uyararak saç kayıplarının durdurmaya ve mevcut saç formunu attırmaya katkı sağlar. Daha iyi beslenen saç kökü daha kaliteli folikül üretir ve saç uzaması çok daha hızlı olur.


Saç dökülmesi strese bağlı ,mevsimsel ya da metabolik rahatsızlıklardan kaynaklı olduğu gibi bayanlarda gebelik ve menopoz döneminde görülen şok dökülmelerde de Saç Mezoterapisi destek tedavi olarak efektif sonuç sağlar.


Saç Mezoterapisi tedavisi yaptırmak için doğru kurum tercihi önemlidir. Asos Saç Ekimi olarak lisanlı ve onaylı ürünler kullanıyoruz. Saç analizi ve muayene yapılarak doğru kür sayısını belirliyoruz. Sonucundan memnun kaldığınız bir tedavi bizim önceliğimizdir.

Randevu Talep Edin!

    tr_TRTurkish