Acısız ve ağrısız Safir Fue Saç Ekimi Operasyonu

Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

Teknolojinin sağlık alanında hızla ilerlemektedir. Bu ilerleme saç ekimi konusunda da birçok alternatif tedaviyi beraberinde getirmiştir. Saç ekimi operasyonu bugün artık çok daha gelişmiş teknikler kullanılarak yapılmaktadır.  Bunlardan bir tanesi Fue yöntemi ile saç ekimidir.  Fue saç ekiminin özelliği safir uçlu özel bir alet (kalem) kullanılarak yapılmasıdır.

Sedasyonlu saç ekimi operasyonu olacak kişi direkt genel anestezi isterse anestezi uzmanı doktoru tarafından sedasyon verilerek yapılan saç ekim uygulamasıdır. Sadece baş bölgesini uyuşturarak operasyon olacak kişilere lokal anestezi uygulanır. Her iki durumda da hiçbir şekilde ağrı acı hissedilmez.  Bununla birlikte hasta son derece konforlu acısız bir saç ekimi tedavisi yaşar.  Genel anlamda saç ekimi uygulaması ağrılı ve acılı bir işlem değildir.  Ancak hastaların bu konuda çekinceli davranmaları saç ekiminde de daha gelişmiş konforu beraberinde getirmiştir.

Günümüzde saç ekimi operasyonu oldukça gelişmiştir.  Bu gelişen tekniklerden biri Safir Fue ile gerçekleştirilen saç ekimidir.  Safir uçlu medikal bir alet (kalem) ile gerçekleştirilen Fue saç ekimi kanalların açılması uygulanmasında safir uç kullanılarak daha küçük mikro kanalların açılmasını sağlar.  Dolayısıyla operasyondan sonra oluşan kabuklanma oldukça minimal düzeydedir.  Dolayısıyla safir fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci de hızlı sonuçlanmaktadır.

Safir Uç İle Yapılan Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır

Hastaya lokal veya sedasyon anestezi verilerek greftler mikro motor adı verilen alet fue yönetimi ile donör bölgeden kökleri ile alınır.  Toplanan greftler safir uçlu medikal kalem ile açılan kanallara ekilir. Safir Fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimlerinde hata payı minimal düzeydedir. Saç köklerinin ekilme açısı yönü ve sıklık derecesi çok daha başarılıdır Bu nedenle safir uçlu medikal kalemle kanalların açılması saç ekimi uygulamasının başarısını oldukça etkileyen bir durumdur.

Safir Fue Saç Ekimi Uç  İle Yapılan Saç Ekimi

Saç ekimi konusundaki teknolojik gelişmeler saç ekimi tedavilerinin başarı oranını da büyük ölçüde artırmaktadır.  

Bu konudaki ilerlemeler saç ekimi uygulamalarında hem iyileşme sürecini etkilemekte hem de minimal hatalar ile çok daha fazla saç grefti alınarak daha gür saçlar elde edilmektedir.

Randevu Talep Edin!

    tr_TRTurkish