Bıyık Ekimi

Erkeklerin görünüşünde önemli bir fark yaratan ve eksikliği ile son derece mutsuz eden bıyıklar, oldukça önemlidir. Kişilerde zamanla veya doğal kıl yapılarından dolayı kıl yeterli seviyede olmamaktadır.
Bıyık ekimi yöntemleri ile bıyıklar istenilen seviyeye getirilmekte ve kişilerin yüzlerinde oldukça önemli farkların yaratılması sağlanmaktadır. Erkeklerde bıyık meselesi yüzyıllardır bilindiği gibi oldukça önemlidir ve eksikliği son derece önemli bir sorun olmaktadır. Bu sorun için tercih edilebilecek birçok etkili yöntem vardır.

Bıyık ekim işlemlerine dair merak ettiğiniz ve bilinmesi gereken tüm detaylardan bahsedecek olursak:

  • Bıyık ekimi kişilerin bıyık bölgesi olarak bilinen dudak üstlerinde yaşanan kalıcı kıl kayıplarında uygulanan bir yöntemdir.
  • Bıyıklarının şeklinden de memnun olmayan erkelerin tercih edebildiği bir yöntem olmaktadır.

Bıyık ekimi nedir diye merak edenler için kısacası işlemin detaylarından bahsedecek olursak. İşlem 24 yaşından daha büyük erkelerin faydalanabildiği bir yöntem olmaktadır.

Kıl nakil işlemleri arasında oldukça tercih edilen FUE tekniği ile uygulanmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanan işlem yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. İşlem sırasında hastalar herhangi bir biçimde acı hissetmemektedir. İşleme ilişkin olarak bilinmesi gereken önemli noktalardan biri, 4 ay geçmesine rağmen bölgede kıl çıkmaz ise tekrar bölgeye ekim yapılacağıdır.

Erkeklerin görünüşünde önemli bir fark yaratan ve eksikliği ile son derece mutsuz eden bıyıklar, estetik bir görünüm için oldukça önemlidir. Kişilerde zamanla gelişen durumlar veya doğal kıl yapılarında gelişen problemlerden dolayı kıl miktarında eksiklik meydana gelebilir. Bıyık ekimi uygulaması ile bıyıklar istenilen seviyeye getirilebilir ve kişilerin yüzlerinde oldukça önemli farkların yaratılması sağlanır.

Bıyık dökülmesi neden gereklidir? Veya Bıyık ekimine neden ihtiyaç duyulur? Sorusuna maddeler halinde cevap vermeden önce bir hususu belirtmek gerekir; bıyık ekimi gerekliliği, bıyık dökülmesi veya herhangi bir şekilde bu kıl köklerinin kaybının geri döndürülemez olması halinde ortaya çıkar.

Randevu Talep Edin!

    tr_TRTurkish