Endotelial Büyüme Faktörü Yöntemi ile Saç Tedavisi

Endotelial Büyüme Faktörü Nedir?

Saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması kanda bulunan trombosit denen onarıcı hücre bakımından zengin plasmanın saç derisine uygulanmasıdır. Hastanın kendi kanından elde edilen trombosit bakımından zengin serum saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgeye enjekte edilir. Uygulamanın temel amacı saç derisi besleyerek saç dökülmesinin normal düzeye indirgenmesidir. Daha iyi beslenen saçlar eskisinden daha gür, sağlıklı ve dolgun görünüme sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması yağlanma ve kepek sorunu yaşayan kişilere de çözüm amaçlı uygulanmaktadır. Saç derisine enjekte edilen serum kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir bilinen yan etkisi veya zararı yoktur.

Uygulama esnasında hiçbir anestezi işlemi uygulanmaz. Ortalama bir saat süren saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması sonrasında kişi günlük yaşamına dönebilmektedir ve uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmemektedir.

Ayrıca enjeksiyon sırasında herhangi bir kesi uygulanmadığı için bir iz söz konusu değildir. Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması esnasında vücuda herhangi yabancı bir madde verilmediği için tamamıyla doğal bir yöntemdir. Saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulamasında dikkat edilmesi gerek husus uzman doktor ve yetkin bir merkez tarafından uygulanması gerekliliğidir.

Hastadan alınan kanın steril bir ortamda saklanması ve kandan santrifüj yoluyla elde edilecek serumun hastaya profesyonelce enjekte edilmesi uygulamanın olumlu sonuçlar vermesi açısından çok önem taşımaktadır.Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması diğer birçok enjeksiyonla tedavi yöntemine nazaran daha güvenli ve kolay bir tedavi yöntemidir. Saç derisine enjekte edilen karışım kişinin kendi kanından elde edildiği için hemen hemen herkese uygulanmasında bir sakınca yoktur. Fakat bu konuda doktorunuza danışmanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca oldukça uzun süre etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Endotelial Büyüme Faktörü UYGULAMASI SAÇ EKİMİ İLE UYGULANABİLİR Mİ?

Saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması FUE saç ekim yöntemini destekleyici ve takviye edici olarak uygulanabilmektedir. Saç ekimi sonrasında saç derisi ile kıl köklerinin uyum sürecini hızlandırabilmekte ve ekilen saçların daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Ekimi yapılan saçların daha sıkı bir şekilde saç derisine tutunmasını sağlayarak tekrar dökülme yaşanması olasılığını azaltmaktadır. Saç ekiminin ardından 15 ile 20 gün içerisinde uygulanması halinde saç ekiminden alınan verimi maksimize eder ve saç ekiminden beklenen sonucun ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra saç ekimi ardından iyileşme sürecini de hızlandırdığı bilinmektedir. Gözle görülür etkileri ise 3. seanstan sonra oluşmaktadır.

Endotelial Büyüme Faktörü İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması uzun süre etkili bir tedavi yöntemidir. Fakat bilinmelidir ki ömür boyu etkili değildir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 1 yıl etkili olabilmektedir. Bu süreç ayrıca kişinin saç bakımına ve beslenmesine bağlı olarak uzayabilmektedir.

Saç Endotelial Büyüme Faktörü uygulaması genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde daha sık aralıklarla uygulanması makuldür. Bunun haricinde 1 yıllık aralıklarla uygulanırsa olumlu etkileri katlanarak devam edecektir.

Randevu Talep Edin!

    tr_TRTurkish